3 fëmijët e manjatit të ASOS, viktima të sulmeve në Sri Lanka

Më të fundit


Pjesë e viktimave të sulmeve terroriste në Sri Lanka për festën e Pashkëve, kanë qenë edhe 3 fëmijët e manjatit të ASOS, Anders Holch Povlsen.

Zëdhënësi i familjes së miliarderit ka konfirmuar lajmin për mediat. “Ne mund të konfirmojmë se Anders humbi tre fëmijë në sulm. Nuk mund të jap detaje të tjera pasi duhet të respektoj privatësinë e familjes”.


Sulmet me bomba në Sri Lanka kanë lënë të vdekur të paktën 290 njerëz dhe me qindra të plagosur. Sulmet vetëvrasëse goditën tre kisha të krishtera dhe katër hotele luksoze në tetë shpërthime në qytetet e Colombo, Negombo dhe Batticaloa të dielën në mëngjes.

Ndërsa shumica dërrmuese e të vdekurve ishin nga Sri Lanka, kishte edhe viktima nga e gjithë bota si Shtetet e Bashkuara, Kina, Mbretëria e Bashkuar, Holanda dhe Turqia.
Skip to toolbar