31 kg kanabis në valixhe nga Rinasi në Turqi, arrestohen dy shqiptarë në aeroportin e Stambollit

AKTUALITET


Dy shqiptarët janë arrestua në aeroportin e Stambollit në Turqi, pasi janë kapur me 31 kilogramë e 461 gramë kanabis të fshehur në valixhe.

Sipas medieve turke avioni i nisur nga Rinasi iu nënshtrua një ekzaminimi të detajuar në aeroportin “Sabiha Gökçen” të Stambollit.


Valixhet që i përkisnin pasagjerëve të dyshuar janë kontrolluar  me rreze x dhe si rezultat i skanimit, u zbuluan zona me densitet të dyshimtë. .
Skip to toolbar