Aksident në Berat, shoferi humb kontrollin, makina bie në kanal

AKTUALITET


Një aksident ka ndodhur mëngjesin e së shtunës në rrugën Berat-Poshnje në Moravë.

Raportohet se një automjet tip “Wolsvagen” me drejtues shtetasi A.H, 39 vjeç, ka humbur kontrollin dhe ka dal nga rruga.


Si pasojë e aksidentit shoferi ka marrë lëndime dhe është dërguar menjëherë për mjekim në  Spitalin Rajonal Berat. Sipas mjekëve dëmtimet janë të lehta, ndërkohë 39-vjeçari ndodhet jashtë rrezikut për jetën.
Skip to toolbar