Aksident në Fier/ Autobusi i nxënësve përplaset me “Benz-in”

AKTUALITET


Një aksident ka ndodhur mengjesin e sotem ne aksin rrugor Fier- Patos .

Një autobus i linjës Fier- Marinzë është përplasur me një “ Benz” duke përfunduar në oborrin e një banese dhe shkaktuar dëme materiale , ndërkohë që si pasojë e përplasjes është dëmtuar lehtë drejtuesi i mjetit tip “Benz” .


Burimet bëjnë me dije se në autobus ndodheshin edhe nxenës shkolle , teksa në vendngjarje ka mbërritur menjëherë policia dhe grupi hetimor për të bërë të mundur zbardhjen e dinamikës së aksidentit në fjalë.




Skip to toolbar