Aksident tragjik në një kantier ndërtimi, humb jetën shqiptari në Itali

AKTUALITET


Një aksident i rëndë ka ndodhur në një kantier ndërtimi, në orët e para të ditës në djeshme në Besurica në Italisë.

Siç bëjnë me dije mediet fqinje, në një zonë ku po zhvilloheshin gërmime është shembur një pjesë dheu. Si pasojë ka humbur jetën një shtetas me origjinë shqiptare, 58 vjeç.


Pavarësisht ndërhyrjes së menjëhershme të ambulancës dhe zjarrfikësve, shqiptari ndërroi jetë në vendin e ngjarjes.

Dinamika e saktë e aksidentit nuk është ende e qartë për momentin.
Skip to toolbar