Aksidenti tragjik, Greqia shpall 3 ditë zie kombëtare

AKTUALITET


Aksidenti tragjik në Greqi ka tronditur të gjithë vendin. Si pasojë e përplasjes së dy trenave, 36 persona kanë humbur jetën dhe 85 kanë mbetur të plagosur.

Ndërkohë, kryeministri Kyriakos Mitsotakis ka shpallur tre ditë zie kombëtare për viktimat e aksidentit hekurudhor në Tempe.


Vendimi hyn në fuqi nga sot, 1 mars deri më 3 mars 2023 me flamuj në gjysmështizë në të gjitha ndërtesat publike dhe pezullimin e festave publike.
Skip to toolbar