Akuzat e Berishës ndaj SPAK, deputetja e PS: Tregojnë dëshpërim dhe frikë

Më të fundit


Deputetja e PS-së, Klotilda Bushka tha se akuzat e Sali Berishës ndaj SPAK tregojnë dëshpërim. E ftuar në Abc News me moderatoren Juli Krisafi, Bushka theksoi se drejtësia e re është në rrugën e duhur dhe kjo reflektohet në hetimet ndaj ish zyrtarëve, që siç tha ajo, “nuk iu hynte as gjembi në këmbë”.

“Një akuzë që nuk qëndron sepse në sajë të një reforme rrënjësore të drejtësisë, kemi arritur në rezultatet e para ku zyrtarë të lartë janë pjesë e hetimeve të SPAK dhe janë thirrur ndryshe nga çfarë ndodhte ku kultura e pandëshkueshmërisë mbizotëronte dhe proceset gjyqësore mbylleshin.


Është e kotë të bëjmë një analizë të punës së SPAK sepse ka një analizë të qartë se çfarë rezultatet kanë institucionet e drejtësisë. Çfarëdo përpjekje për të minuar punën e këtyre organeve për mua tregon dëshpërim dhe një situatë të dalë jashtë kontrolli në kampin opozitar, që drejtohet nga Berisha.

Nuk ka asnjë argument për këtë. Mjafton të krahasojmë si ishte drejtësia para reformës në drejtësi dhe si është sot. A kanë sot qytetarët përceptimin se të gjithë janë të barabartë para ligjit?
Skip to toolbar