Alkooli apo shpejtësia, çfarë e shkaktoi aksidentin te Tajvani? Ja ç’thotë policia

AKTUALITET


Shefi i qarkullimit në Tiranë, Taulant Gjoka ka folur në lidhje me shkaqet e aksidentit të shumfishtë në zonën e Tajvanit, ku u përfshinë 11 automjet së bashku me një mjet urban.

Gjoka tha se është shpejt për të dalë në një përfundim në lidhje me shkaqet e aksidentit, por nga të dhënat paraprake dyshohet se shkak iaksidentit është shpejtësia e lartë.“Grupi hetimore po kryen veprimet e duhura. Disa drejtues mjeti që janë në vendngjarje po kontrollohen po merren të dhënat, dhe sigurisht po testohen edhe për nivelin e alkoolit, ndërsa ata që janë në spital, sapo të mbarojnë me ndihmën e parë do testohen. Ka vend për të dyshuar per një shpejtësi.” u shpreh Gjoka.

Si pasojë e aksidentit kanë mbetur të lënduar 6 persona të cilët janë transportuar për të marrë kujdesin e nevojshëm mjekësor te Trauma.
Skip to toolbar