Arrestimi i Dritan Metajt, Shkëlzen Metushi emërohet shef komisariati në Kurbin

AKTUALITET


Pas arrestimit të shefit të komisariatit të Kurbinit Dritan Metaj, me urdhër të drejtorit të Policisë së Shtetit, në vend të tij është emëruar Shkëlzen Metushi. Ai mbante më herët mbante postin e shefit të sektorit të forcës së posaçme “Shqiponja”, në Drejtorinë e Policisë së Tiranës.

Dritan Metaj u arrestua nga kolegët e tij pas një urdhër arresti të SPAK. Ai akuzohet si i përfshirë në grupin e strukturuar kriminal të baronit të drogës Gëzim Çelaj.


Metaj u njoh në gjykatë me masën e sigurisë arrest në burg. Para togave të zeza ai pranoi njohjen dhe takimet me Gëzim Çelën, por sipas tij nuk i shmangte dot për shkak të njohjeve të vjetra.
Skip to toolbar