Arrestohet 72-vjeçari, tentoi të vriste me granatë dy vëllezër në Pogradec

AKTUALITET


Policia e Pogradecit ka arrestuar në flagrancë një 72 vjeçar i cili tentoi të vriste me granatë dy vëllezër pas një sherri për rrugën. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në fshatin Dardhas të Pogradecit. Dy vëllezërit B.F 42 vjeç dhe D.F. 40 vjeç, kërkonin të kalonte faroma për të hapur rrugën, por 72 vjeçari R.F. nuk lejonte kalimin e saj duke pretenduar se po i cenonte pronën.

Ai ka hedhur një granadë në drejtim të vëllezërve. Si pasojë e shpërthimit njëri nga vëllezërit është plagosur lehtë, ndërsa 72 vjeçari është arrestuar nga policia.


Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprat penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese”, mbetur në tentativë, si edhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.
Skip to toolbar