Arrestohet sekretarja e përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë

AKTUALITET


Arrestohet sekretarja e përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro.

Arrestimi i saj është bërë me urdhër të SPAK.


Mësohet se ajo akuzohet për veprën penale të korrupsionit.

Sipas burimeve mësohet se në pranga ka rënë edhe nje punonjëse tjetër, Laura Shteto, specialiste te “Bashkëqeverisja”.

Ndërkohë, SPAK thotë se operacioni është ende në vijim.

Kujtojmë që ishte kryeministri Edi Rama, i cili gjate nje takimi ne Tirane, dha lajmin e arrestimit i pari, duke thene se është e tmerrshme mungesa e sensit të etikës dhe të ulet në këtë nivel.
Skip to toolbar