Ashtu si SHBA, edhe Ambasada italiane thirrje qytetarëve: Kujdes nga protesta!

AKTUALITET


Edhe ambasasa italiane i ka bërë thirrje sot qytetarëve të saj që të kenë kujdes në Tiranë gjatë mbrëmjes së sotme kur do të zhvillohet protesta e opozitës.

Ambasada ka shpërndarë një njoftim përms të cilës këshillon shtetasit e saj që të shmangin grumbullimet dhe turmat e njerëzve gjatë protestës së opozitës.


 “E shtunë, më 25 maj 2019, duke filluar nga ora 19.00, do të ketë një protestë politike që do të përfshijë qendrën e Tiranës, në veçanti Bulevardin Dëshmorët e Kombit, pranë zyrës së Kryeministrit”, thotë ambasada Italiane në Tiranë.

Gjithashtu, Ambasada thotë se ngjarja mund të ketë pasoja në trafik dhe në rrugët kryesore të hyrjes në qytet.

Një ditë më parë ishte ambasada amerikane që bëri një thirrje të ngjashme për shtetasit e saj ndërsa theksoi se në protestat e kaluara të opozitës ka pasur dhunë.

https://realstory.al/ambasada-amerikane-paralajmeron-qytetaret-kujdes-ne-protesten-e-kaluar-ka-pasur-dhune/
Skip to toolbar