Atentat në Lezhë, qëllohet brenda makinës një person

AKTUALITET


Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në orët e para të mëngjesit në fshatin Rrilë të Lezhës, ku për pasojë ka mbetur i plagosur një person.

Sipas të dhënave paraprake, personi i plagosur është identifikuar si Agron Puka, 54 vjeç, i cili është qëlluar me breshëri disa herë teksa udhëtonte me mjetin e tij.


Autori i ngjarjes është larguar me shpejtësi, teksa policia ka rrethuar zonën dhe po punon për kapjen e tij.

Puka u dërgua me urgjencë në spital dhe ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, teksa motivet e atentatit janë ende të paqarta.
Skip to toolbar