Avioni i “Air Europa” bën ulje emergjente në Brazil, shkak turbulencat, lëndohen disa pasagjerë

BOTA


Një avion i “Air Europa” ka bërë një ulje emergjente sot në aeroportin e Natal të Brazilit. Kjo për shkak se ka pasur turbulenca të rënda dhe për pasojë janë plagosur disa pasagjerë.

Linja ajrore spanjolle në një reagim ka thënë se avioni ka arritur që të ulet në Natal në verilindje të Brazilit, ndërsa të lënduarit po marrin trajtim mjekësor./abcnews.al/Skip to toolbar