Basha kryetar grupi i PD, shpërthen Bardhi: S’ka ardhur dita që ta caktojë PS, mos provokoni

Më të fundit


Pasi kryetarja e kuvendit konfirmoi se kryetari i grupit parlamentar të PD-së është Lulzim Basha, Gazment Bardhi mori fjalën në Kuvend duke reaguar ashpër.

Ai tha se kryetarin e grupit nuk e zgjedh dot PS, por deputetët e Partisë Demokratike. 


“Ta harroni, që kryeartin e grupit parlamentar të PD, ta zgjedh PS-ja.

Në këtë sallë ka deputetë të Kuvendit dhe janë deputetë e grupit të PD që vendosin se kush është kryetari i grupit të PD. Disa kanë vendosur të jenë qesharak, por ju lutem mos provokoni deputetë e opozitës.

Ky është paralajmërimi i thjeshtë dhe qytetar. Erion Veliaj dhe Edi Rama nuk e caktojnë dot kryetarin e grupit parlamentar të PD”, tha ai.
Skip to toolbar