Berisha nën arrest/ Reagon Rama: Nuk do ketë drejtësi deri kur të gjykohet 21 janari

Më të fundit


Gjykata e Posaçme vendosi të pranojë më në fund kërkesën e SPAK, për vendosjen e Sali Berishës në masën e arrestit shtëpiak për privatizimin e ish-kompleksit Partizani.

Kryeministri Edi Rama në dalje për mediat, komentoi vendimin, ndërsa tha sa vijon:


“Kurrë nuk është fitore e një partie arrestimi i dikujt të cilës do parti, kurrë! Kjo është në parim. Partitë firojnë zgjedhje për të çuar përpara vendin dhe partitë nuk janë organizata luftarake, që funksionojnë për të eliminuar kundërshtarët në një mënyrë ose tjetër, Kështu, që nuk e shoh absolutisht si fitore të PS apo dhe si një fitore të Erionit dhe Taulanti, të cilët kanë bërë me këmnbgulje që kanë bërë detyrën e tyre, siç e kanë parë të arsyeshme, Kjo është diçka që nuk ka lidhje fare  me dëshirën, objektivin, nevojë, për të parë si fitore”

Sipas kreut të qeverisë, pa u hetuar vrasjet e  21 janarit nuk do ketë drejtësi në Shqipëri.
Skip to toolbar