Besimtarët katolikë festojnë sot Krishtlindjet, ja urimi i kryeministrit Rama

AKTUALITET


Kryeministri Edi Rama ka uruar sot besimtarët katolikë me rastin e festës së Krishtlindjeve.

Përmes një fotoje, Rama shkruan; “MIRËMËNGJES KRISHTLINDJESH”.


Kujtojmë se kjo festë është më e rëndësishme në kalendarin e festave për besimtarët katolikë. Krishtlindjet festohet në Shqipëri dhe mbarë botën.
Skip to toolbar