Grushte e gjak në koncertin e Alban Skënderajt, ndërhyn policia

AKTUALITET


Një përleshje e përgjakshme ka ndodhur mes të rinjve në koncertin e Alban Skënderajt në Prishtinë, gjë që ka sjellë ndërprerjen e performancës së këngëtarit.

Ka qenë vetë këngëtari që i ka bërë thirrje policisë të ndërhyjë dhe ka bërë thirrje për qetësi mes të rinjve.


Siç shihet edhe nga pamjet e videos së mëposhtme, të rinjtë janë zënë me grushte dhe njëri prej tyre është gjakosur në fytyrë.

Po fatmirësisht ndërhyrja e punonjësve të sigurimit ka bërë që palët të ndahen dhe gjithçka të qetësohet e të kthehet në normalitet.

Sherri ndodhi në sheshin ku ishin mbledhur një numër i madh njerëzish që ndiqnin koncertin.

Ndërkohë policia e Kosovës ka konfirmuar se ka arrestuar gjashtë persona, dy prej tyre janë lënduar.
Skip to toolbar