DETAJE / Si plasi sherri me armë në PD!  

AKTUALITET


Autori të shtënave me armë në selinë e Partisë Demokratike në Kurbin ra në pranga pas një arratie të shkurtër.

Ndërkohë, burime bëjnë të ditur edhe arsyen e sherrit që degradoi në përdorimin e armës.


Autori i të shtënave, Van Rica mbështeste Edmond Shkozën në primare, ndërsa nënkryetari i degës, Kastriot Marku kishte ndërruar disa herë kandidatin që mbështeste dhe nga këtu filloi konflikti. Edhe Marku fillimisht kishte mbështetur Skozën, por kjo gjë ndryshoi më pas.

Ngjarja ndodhi në zyrat e PD në Kurbin gjatë një takimi formal për zgjedhjen e kandidatit që do t’i përfaqësojë demokratët në zgjedhjet lokale.
Skip to toolbar