EMRI/ “Tapë” në timon u përfshi në aksident, arrestohet polici në Korçë

AKTUALITET


Një efektiv policie në qytetin e Korçë është arrestuar, pasi ditën e djeshme u përfshi në një aksident rrugor.

Ngjarja ndodhi rreth orës 17:25, në aksin rrugor Korçë- Bilisht. Mësohet se polici Rajmond Xhipo ishte duke drejtuar automjetin e tij nën efektin e alkoolit.


Njoftimi:

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore (Rajoni Elbasan – Korçë) arrestoi në flagrancë punonjësin e Policisë, Inspektor, Raimond Xhipo, 58 vjeç, me detyrë Trup Shërbimi në Stacionin e Policisë Kufitare Pustec, në Drejtorinë Vendore për Kufirin dhe Migracionin Korçë.

Ai dyshohet për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

Sot rreth orës 17:25, duke drejtuar mjetin në rrugën nacionale Korçë – Bilisht, është përfshirë në aksident rrugor me dëme materiale, me një mjet tip furgon.

Nga testet e kryera në vendngjarje ka rezultuar se punonjësi i Policisë kishte konsumuar alkool tej normave të lejuara.

Ai ishte duke shkuar për të marrë detyrën.

Materialet procedurale do t’i përcillen Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë.
Skip to toolbar