Ferdinand Dervishi në “Top Story”: Ja dosja e rrezikshme që të gjithëve po u dridhen ‘leqet’

Më të fundit


Kritika e Ramës për SPAK është reale! Kështu u shpreh mbrëmjen e sotme gazetari Ferdinand Dervishi në “Top Story’, i cili tha se nuk fshihet asgjë pas deklaratave të Ramës sepse në lidhje me këtë ngjarje ka reaguar edhe Amerika.

Dervishi u shpreh ndër të tjera se dosja më e rëndë e buxhetit të shtetit është ajo e inceneratorëve dhe të gjithëve po u dridhen ‘leqet’ e këmbëve për këtë dosje.


Ferdinand DervishiNuk ka asnjë teori konspirative. gjëja është siç e thotë kryeministri. Ka një ide që hidhet sikur po bëhet lojë dhe kryeministri po bëhet kundërshtar i SPAK. Është shumë e thjeshtë. Kjo është kështu siç duket dhe nuk ka asgjë mbrapa. E ka thënë ta dëgjojnë amerikanët dhe ata janë kundërpërgjigjur dhe kjo nuk mund të jetë e gjitha lojë. Për mua që di ca gjëra dhe merrem em këtë punë. Dosja më e rëndë që janë futur duart në buxhetin e shtetit është dosja e inceneratorëve, ka plot të tjera dosje. Të gjithëve po u dridhen leqet e këmbëve.  Pse shoh unë pse Edi Rama është futur aty ku nuk duhesh futur, po bëhet antiamerikan si Berisha. Ka bërë një shantazh duke thënë se SPAK-u sa hapi gojën Meta u more me Dvoranin dhe i la të gjitha.

Alaudin Malaj: Kallëzimi i presidentit dhe i kryeministrit sigurt që kanë precedencë. CEZ- DIA, Balla ka bërë kallëzim për të, nuk legjitimohet kryetari i një grupi parlamentar të bëje padi sepse ligji nuk i ka ndarë kot. Këto 3 vite kanë dështuar të gjitha. Ata e kanë shqyrtuar vetë dhe një nga shkaqet pse është rrëzuar është se është shqyrtuar nja dhjetë herë. Ka dy vite që është shqetësuar. Ishte java që s’duhet ta dijë.