Fitim Zekthi: PD ka dëshmuar para shqiptarëve që s’ka aftësi të zgjidhë krizën! Mërtiri: Opozita u shkatërrua për Berishën

Më të fundit


Analisti Fitim Zekthi në emisionin “Real Story” në ABC News” foli për krizën në Partinë Demokratike, protestën e opozitës e mbajtur më 20 shkurt, duke u ndalur më pas edhe tek zgjedhjet e ardhshme.

Ai theksoi se beson se “Foltorja” do të marrë pjesë në zgjedhje sepse në të kundërt do të ‘asgjësohej’.


“Kanë dëshmuar para shqiptarëve që nuk kanë aftësi për zgjidhur krizën. Lider është ai njeri që sakrifikon vetë, pra i udhëheq njerëzit duke sakrifikuar për njerëzit dhe jo duke futur njerëzit në zjarr për veten apo interesa personale”, u shpreh Zekthi.
Skip to toolbar