FOTO-LAJM/ Meloni ka pret Ramën veshur me ngjyrat kuqezi

AKTUALITET


Kryeministri Edi Rama vijoi vizitën zyrtare në Itali, ndërsa u prit me ceremoni shtetërore nga homologia Giorgia Meloni.

Rama dhe Meloni njihen për marrëdhënien e tyre të afërt dhe të ngrohtë, ku nuk mungoi edhe një takim miqësor.


Por ajo çfarë tërhoqi vëmendje ishte veshja e kryeministres Meloni. Ajo ka zgjedhur që ta presë Ramën veshur me ngjyrat kuqezi, të flamurit shqiptar.
Skip to toolbar