Gjenden të pajetë burrë e grua në Dropull, dyshohet për krim në familje

AKTUALITET


Një çift të moshuarish janë gjetur të pajetë nga fqinjët në banesën e tyre në fshatin Bodrisht të Dropullit. Policia ka bërë me dije se në trupat e çiftit, Kosta Ilia dhe Androniqi Ilia, janë konstatuar shenja dhune, të cilat dyshohet se janë shkaktuar nga mjete të forta.

Policia bën me dije gjithashtu se pas këqyrjes së vendit të ngjarjes, nuk janë konstatuar hyrje me dhunë në ambientet e banesës. Nisur nga kjo, dyshohet se mund të bëhet fjalë për krim në familje dhe jo për grabitje.


Policia po vijon hetimet intensive për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

“Rreth orës 08:00, janë gjetur nga fqinjët, të pajetë, në banesën e tyre në fshatin Bodrisht, shtetasit K. I., 84 vjeç dhe K. I., 88 vjeçe (bashkëshortë). Nga këqyrjet paraprake të trupave të 2 shtetasve, janë konstatuar shenja dhune, dyshohet të shkaktuara me mjete të forta rrethanore.
Skip to toolbar