Gjermania shpall listën e Botërorit: Jashtë tre yjet e skuadrës, rikthehet heroi i finales së Brazilit

Më të fundit


Gjermania shpall listën e Botërorit të Katarit, e cila do të zhvillohet nga 20 nëntori deri më 18 dhjetor, ku do të kulmojë me finalen e madhe.

Trajneri Hansi Flik ka bërë publike listën e 26 futbollistëve, ku në sy bien mungesat e yjeve të ekipit si: Robin Gosens i Interit, Mats Humels dhe Marko Rojs të Borusias së Dortmundit.


Vlen të theksohet se në kombëtaren e “pancerave” rikthehet heroi i finales së Brazilit në vitin 2014, ku goli i tij i dha Kupën e Botës përfaqësueses gjermane.

LISTA E FUTBOLLISTËVE TË GRUMBULLUAR PËR NË BOTËROR NGA GJERMANIA

Gjermania shpall listën e Botërorit: Jashtë tre yjet eSkip to toolbar