Gjithçka e shkatërruar! Si duket Gaza e goditur me avionë luftarakë, helikopterë e artileri

BOTA


Më shumë se 500 objektiva të Hamasit dhe Xhihadit Islamik në Rripin e Gazës u goditën gjatë të hënës, tha Forcat Ajrore izraelite (IAF).

IAF thotë se goditi objektivat me avionë luftarakë dhe helikopterë, avionë dhe artileri.


Pamjet e publikuara nga mediet ndërkombëtare tregojnë qartë shkatërrimin masiv, që ka lënë pas lufta, e cila vijon në javën e dytë.
Skip to toolbar