Berisha ‘burgoset’ në Shqipëri/ Akuza për korrupsion, masa detyrim paraqitje

Më të fundit


Gjyjata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka caktuar masën e sigurisë “Detyrim paraqitje” për Sali Berishën.

Masa e sigurisë ndaj ish-kryeministrit vjen pas arrestimit të dhëndrit të tij Jamarbër Malltezi, në lidhje me hetimet e kryera mbi privatizimin e kompleksit “Partizani”.Mësohet se Berishës i është bllokuar dhe pasaporta, për të mos u larguar nga vendi.

Skip to toolbar