Gjykata e Apelit jep vendimin, rrëzohet “Rithemelimi” i Berishës

Më të fundit


Gjykata e Apelit jep vendimin, rrëzohet “Rithemelimi” i  Berishes. Apeli rikthen për rigjykim çështjen në Gjykatën e Shkallës së Parë.

Ne Komisionin Qendror te Zgjedhjeve do te regjistrohet Alibeaj, ne lidhje me votimet lokale te 14 majit. Ne kete menyre kandidatet e Berishes, duke nisur nga Belind Kelliçi, nuk kane mundesi te regjistrohen.


Tashme Berisha, e ka shume te veshtire qe te regjistroje te gjithe kandidatet e zgjedhur permes “primareve” duke filluar me ate te Tiranes, Belind Kellici, vazhduar me te Durresit Igli Cara, te Elbasanit Luçiano Boçi dhe te gjithe kandidatet e tjere te prezantuar deri me tani.

Ne kushtet kur dhe Ilir Meta e ka regjistruar dje Partine e Lirise te cilen e drejton, dhe dalja me nje koalicion mbetet e pamundur per Berishen, qe te fuse ne gare kandidatet e “Rithemelimit”.
Skip to toolbar