Granit Gjana në SPAK: Kam dhënë dorëheqjen, do përballem me drejtësinë si qytetar i lirë

AKTUALITET


Ish-Prefekti i Kukësit, Granit Gjana ditën e sotme u paraqit në SPAK pas vendimit të djeshëm për ta [ezualluar mga detyra pasi akuzohet pr shelje të barazisë në tendera.

Gjykata e Posaçme vendosi sot vijimin e masës së sgurisë pezullim nga ushtrimi i funksionit të Perfektit të qarkut Kukës”.


Gjana pasi ka dalë nga Gjykata ka deklaruar se ka dhënë dorëheqejn nga posti dhe do të përballet me drejtësinë si nëj qytetar i lirë.

Gjana: Po ndjek rrugën ligjore, kam dhënë dorëheqjen si prefekt i qarkut për tu përballur me drejtësinë si qytetar i lirë. Nuk kam shkelur proceduarat.

Ai dyshohet se ka shkelur procedurat me tenderin e blerjes së karburantit me vlerë 121 milionë lekë.
Skip to toolbar