I dehuri nuk i bindet policisë për të ndaluar, kapet pas disa kilometrash

AKTUALITET


Policia e Lushnjës ka vënë në pranga një 42 vjeçar, pasi duke drejtuar mjetin e tij, nuk iu bind urdhrit të policisë për të ndaluar në postbllok.

Kështu, gjatë orëve të natës u arrestua në flagrancë, 42 vjeçari V.K. i cili në vendin e quajtur “Rotondo e Çermës”, nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë, për të ndaluar, por është larguar me shpejtësi duke u rrezikuar atyre jetën.


Si rezultat i koordinimit të veprimeve operacionale dhe ndjekjes nga shërbimet e Policisë, 42-vjeçari është kapur në fshatin Thanasaj disa kilometra, ku pas testimit me aparatin alkool-testues, rezultoi në gjendje të dehur.
Skip to toolbar