“Ishte tronditëse”/ Rrufeja godet avionin e British Airways, bën ulje emergjente

BOTA


Një aeroplan i British Airways u godit nga rrufeja, duke shkaktuar panik te pasagjerët.

Ngjarja ndodhi teksa avioni ishte rrugës për në aeroportin Heathrow nga Shtutgarti dhe u detyrua që të bënte ulje emergjente në aeroportin Gatwick.

“Ishte tronditëse,” tha një pasagjer. Një zëdhënës i British Airways konfirmoi se fluturimi ishte devijuar për shkak të kushteve të motit. /abcnews.alSkip to toolbar