“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”, Basha: Demokratët të distancohen nga Ilir Meta

Më të fundit


Ndërsa pritet të nisë seanca plenare në Kuvend, Basha ka dhënë një deklaratë për mediat:

“Nuk kam asnjë shqetësim që lidhet me fatin tim personal. Për ato që kam besuar dhe besoj bëj betejë, disa i kam fituar për qytetarët dhe disa i kemi humbur dhe pasojat nuk i kam vuajtur vetëm unë. Ajo që kërkoj nuk është për veten time, por për qytetarët.

E vështirë ishte edhe më përpara, por minat ia vunë vetë. T’i thërrasin mendjes se ku e ka çuar kauza dhe pazaret me Edi Ramën. Distancim me Ramën duhet të bëjnë ata që bëjnë pazare me Ramën. Kushti që kam është distancimi, jo vetëm nga Rama, por edhe nga Meta.”, tha Basha.Skip to toolbar