Kamioni përplas makinën në aksin Librazhd-Elbasan, plagosen dy persona

AKTUALITET


Aksident i rëndë në aksin Librazhd-Elbasan, kamioni përplas makinën, plagosen dy persona

Një aksident i rëndë është shënuar mesditën e kësaj të enjte në aksin rrugon “Librazhd-Elbasan”, në vendin e quajtur “Ura e Murrashit”.


Kamioni që drejtohej nga një shtetas maqedonas ka përplasur një makinë.

Nga aksidenti kanë mbetur të plagosur dy persona, shoferi i makinës dhe pasagjerja që ndodhej në të.

Elbasan/Informacion paraprak

Rreth orës 12:15, në aksin rrugor “Librazhd-Elbasan”, në vendin e quajtur “Ura e Murrashit”, kamioni që drejtohej nga shtetasi G. T., banues në Maqedoninë e Veriut, është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin A. T., banues në Pogradec.

Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar shtetasi A. T. dhe pasagjerja në automjetin që drejtonte ky shtetas, të cilët janë dërguar në spital, për kujdes mjekësor. 

Me shtetasin G. T. po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor në vendngjarje po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit”, njofton policia.
Skip to toolbar