Kaosi në Kuvend, Nikolla mbyll seancën plenare pas 18 minutash

Më të fundit


Vetëm 20 minuta ka zgjatur seanca parlamentare e ditës së sotme.

Për shkak të kaosit të krijuar në Kuvend, ku Rithemelimi ndezi tymuese dhe kishte mbledhur karriget para foltores, kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla ka mbyllur seancën plenare.


Ndërkohë, ka kaluar për votim edhe rendin e ditës. Me votat e mazhorancës janë rrëzuar 6 projektligje të depozituara nga opozita.




Skip to toolbar