Kapen 2 ton kokainë në Spanjë, në pranga 4 persona. Mes tyre një shqiptar

AKTUALITET


Një sasi prej 2 ton kokainë u sekuestruan nga autoritetet në brigjet e Spanjës të martën. Droga u kap në një anije peshkimi në portin e Vigo, në Galicia.Sipas mediave vendase, në pranga ranë 4 anëtarët e ekuipazhit, një prej të cilëve shqiptar.

Identiteti i të arrestuarve nuk bëhet i ditur. Shqiptari mësohet se jetonte në A Coruña dhe dyshohet se ishte koka e organizatës kriminale e trafikut të kokainës.


Sasia e kokainës u zbulua në një anije të vogël peshkimi, rreth 12 metra të gjatë, të quajtur Bestarruza dhe dyshohet se vinte nga Amerika e Jugut.
Skip to toolbar