Kërkoi kthimin e celularit që ia mori SPAK, gjykata rrëzon kërkesën e dhëndrit të Berishës

AKTUALITET


Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën e dhëndrit të ish-kryeministrit Sali Berisha, Jamarbër Malltezi, për kthimin e një telefoni.

Gjyqtarja Irena Gjoka la në fuqi masën e sekuestros për një celular që është marrë si provë nga SPAK.


Ndërkohë Malltezi mbahet i arrestuar për akuzën e korrupsionit dhe pastrimit të parave në lidhje me hetimet e nisura për dosjen “Partizani”.
Skip to toolbar