Kievi: Ndryshimet në qeverinë ruse tregojnë se Moska dëshiron të përshkallëzojë përpjekjet e saj të luftës

BOTA


Emërimet e reja në qeverinë ruse tregojnë se Moska do të përpiqet të përshkallëzojë përpjekjet e saj të luftës dhe se po kërkon të rindërtojë ekonominë e saj kombëtare për të përmbushur nevojat e saj të mbrojtjes, tha sot një këshilltar i presidentit ukrainas, Mykhailo Podoliak.

Më shumë se dy vjet pas pushtimit rus të Ukrainës, presidenti rus Vladimir Putin emëroi një civil, ekonomistin Andrei Belausov, si ministër të ri të Mbrojtjes.


“Rusia më në fund po izolohet dhe do të përpiqet të përshkallëzojë luftën dhe të zgjerojë format e saj duke ristrukturuar ekonominë…” tha Podoliak në Telegram./abcnews.al
Skip to toolbar