Kishin mbetur të bllokuar pranë Korabit, transportohen me helikopter çifti zvicerian

AKTUALITET


Mëngjesin e kësaj të Hëne një çift turistësh zvicerianë janë transportuar me helikopter pasi kishin mbetur në afërsi të Sorokolit në malin e Korabit.

Sipas korrespondentit të Klan News, turistët janë nisur prej atje që pasditen e djeshme, por nuk kanë mundur të kthehen.


Siç raportohet paraprakisht, dyshohet të jenë bllokuar nga ndonjë ortek. Policia e Dibrës dhe forca nga Tirana u kanë shkuar në ndihmë.
Skip to toolbar