Koronavirusi në Kosovë, ulen viktimat dhe rastet e reja

AKTUALITET


8 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kosovë në 24 orët e fundit, raportojnë autoritetet shëndetësore atje, shifër që e çon në 373 numrin total të viktimave.


Në 24 orët e fundit, në Kosovë janë realizuar 491 testime dhe janë konfirmuar 193 raste të reja. Në total, 10988 raste janë konfirmuar në Kosovë, prej tyre 3999 aktive.

Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 205 pacientë të shëruar, 42 më shumë se një ditë më parë, shifër që e çon në 6616 numrin total të personave që kanë kaluar tashmë Covid-19.