Kuvendi voton mes kaosit ndryshimet në qeveri

AKTUALITET


TIRANË- Pas dekretimeve nga Presidenti i Republikës, Kuvendi ka votuar në seancën e sotme ndryshimet në qeverinë Rama.

Elva Margariti, 73 vota pro shkarkimit si ministre e Kulturës, asnjë kundër, asnjë abstenim.


Ervin Mete, 72 vota pro u shkarkua si ministër i Ekonomisë.

Blendi Gonxhe ministër i Ekonomisë Kulturës dhe Inovacionit me 73 vota pro.

Adea Pirdeni me 73 vota pro si Minitërtë Shtetit për Administratën Publike dhe Antikorrupsionin.

Po ashtu u betua edhe deputeti Plarent Ndreca, i cili plotësoi vakancën e krijuar nga Arben Ahmetaj.
Skip to toolbar