“Lamtumirë Mirush”, vjen reagimi nga Rama pas lajmit të trishtë

AKTUALITET


Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit të trishtë të ndarjes nga jeta të aktorit të mirënjohur Mirush Kabashi.

“Lamtumirë Mirush”, shkroi ai në rrjetet sociale.


Mirush Kabashi i vlerësuar me titujt “Artist i Merituar”, “Mjeshtër i Madh i Punës” dhe “Nderi i Kombit”, u shua në moshën 75-vjeçare.

Lajmi u konfirmua nga familjarët e tij që njoftuan se ai ndërroi jetë në orët e para të datës 5 Dhjetor.
Skip to toolbar