Letra e gjashtë e Ramës, Basha nuk ndal thirrjen për protestë

Më të fundit


Kryeopozitari Lulzim Basha ka reaguar pas letrës së gjashtë të kryeministrit Rama me dy postime, duke iu përgjigjur tërthorazi thirrjes për dialog. Menjëherë pas letrës së Ramës, Basha ka postuar një video për protestën e 2 qershorit, duke mos ndalur thirrjet për protestë dhe pas saj, ai ka realizuar një tjetër postim, ku bën një paralelizëm mes zgjedhjeve për parlamentin europian dhe demokracisë në Shqipëri, pasi shqiptarët të kenë fituar betejën për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Asnjë hap pas shkruan Basha, teksa përshëndet edhe rezultatet proeuropiane të zgjedhjeve për PE.

Postimi i Bashës


“Qytetarët europianë, me pjesëmarrjen më masive të 20 viteve të fundit në zgjedhjet për Parlamentin Europian, konfirmuan vendosmërinë për të mbrojtur dhe çuar përpara vlerat europiane.

Jam i lumtur që familja jonë politike EPP – European People’s Party është konfirmuar forca e parë në parlamentin dhe qeverisjen europiane. Urimet më të përzemërta për presidentin Joseph Daul dhe PPE dhe në veçanti për fushatën e jashtëzakonshme të kandidatit tonë për President të Komisionit Europian Manfred Weber.

Forca e qytetarëve në demokraci është vota, prandaj beteja e shqiptarëve për votën e lirë është betejë jetike për vlerat europiane, për demokracinë perëndimore dhe për Shqipërinë si gjithë Europa. Asnjë hap pas!”, shkruan Basha.

Qytetarët europianë, me pjesmarrjen më masive të 20 viteve të fundit në zgjedhjet për Parlamentin Europian, konfirmuan…

Gepostet von Lulzim Basha am Montag, 27. Mai 2019Skip to toolbar