Lufta në Gaza, Jordania dërgon ndihma humanitare

BOTA


Forcat e Armatosura jordaneze thanë se të enjten kanë dërguar dy ndihma humanitare në veri të Gazës.

Operacioni i ndihmës u krye në bashkëpunim me Bahreinin dhe Omanin, tha Jordania.


Jordania kreu një dërgesë humanitare ajrore të koordinuar në veri, por kushtet e erës shkaktuan uljen e disa furnizimeve në anën izraelite të kufirit, tha një zëdhënës i ushtrisë izraelite në një konferencë të enjten. /abcnews.al
Skip to toolbar