Lufta në Gaza, mbi 12 mijë fëmijë rezultojnë të vrarë

BOTA


GAZA– Më shumë se 12,000 fëmijë kanë vdekur në Gaza që nga shpërthimi i luftës. Të dhënat u publikuan nga Ministria e Informacionit, me anë të në një deklarate në “Telegram”, shkruan nbcnews.

Ajo shtoi se që kur Hamasi nisi sulmet e shumëfishta ndaj Izraelit la shkuar në 28,340. Këto janë shifrat e viktimave të konfirmuara dhe vlerësohet se shumë trupa të tjerë qëndrojnë nën rrënojat e ndërtesave të shkatërruara nga bombardimet izraelite në të gjithë Gazën.

Skip to toolbar