Mbyllet për arsye sigurie aeroporti i Bolonjas, devijohen disa fluturime

BOTA


Aeroporti i Bolonjës është mbyllur për arsye sigurie pak pas orës 16:00, raportojnë mediat italiane.

Sipas asaj që raportohet, oficerët gjetën një armë në një valixhe.


Tre fluturime nga Brindizi, Brukseli dhe Stokholmi, u devijuan në destinacione alternative./abcnews.al
Skip to toolbar