Me vulën rikthehen edhe molotovët, militantët e Berishës sulmojnë Bashkinë dhe dhunojnë policët

AKTUALITET


Pas tre protestash ku mungonin bombat molotov, por digjeshin goma, opozita e Sali Berishës i është rikthyer përdorimit të tyre.

Që në nisjen e protestës së 12 sot, militantët e PD kanë sulmuar policinë e shtetit që mbron godinën e Bashkisë Tiranë si dhe fasadën e kësaj të fundit.

Pavarësisht thirrjeve nga blutë e Tiranës, që të shmanget dhuna, protestuesit kanë vijuar me sulmet dhe sharjet.Skip to toolbar