Megaoperacioni i SPAK, në pranga edhe Astmer Bilali i bandës së Bajrave

AKTUALITET


Policia e Shtetit ka zhvilluar aksion në disa qytete, si në Tiranë, Shkodër dhe Kukës.

Mes të arrestuarve është edhe Astmer Bilali i bandës së Bajrave.


Astmer Bilali dyshohet si personi kryesor që vrau Fatbardh Licin në vitin 2018 si dhe për sulm ndaj trajnerit Ernest Gjoka në vitin 2019. Sakaq, ish-boksieri, pjesë e grupit të Bajrajve, është arrestuar për armëmbajtje pa leje.

Nga megaopracioni i shtrirë në Tiranë, Shkodër dhe Kukës janë arrestuar biznesmeni i njohur Pëllumb Gjoka dhe ish-drejtori i Forcave Operacionale, Oltion Bistri, Xhevahir Lita dhe drejtuesi i Prokurorisë së Rrethit Kukës.about:blank

SPAK ka paralajmëruar një konferencë për shtyp në orën 10:00 ku do të japë detaje të hollësishme rreth këtij hetimi.
Skip to toolbar