Merkato e Superiores: Nga Balaj te Kallaku e Lushkja, ja të gjitha lëvizjet e janarit në klubet e elitës

Më të fundit


Klubet e Superiores janë vënë në lëvizje që në ditët e para të janarit për të bërë “korrigjimet” e nevojshme në përbërjet e tyre me afrime dhe largime lojtarësh për të siguruar që përmirësojnë përbërjet aktuale të skuadrave.

Në vijim, mund të lexoni të gjitha transferimet e kryera gjatë këtij muaji në hyrje dhe në dalje nga të 10 skuadrat e Superiores.


MERKATO E JANARIT:

PARTIZANI

Afrime: Fabian Shahaj (në huazim), Sabit Bilali;

Largime: Aristoteles Romero, Matej Cvetanoski;

TIRANA

Afrime: Regi Lushkja;

Largime: Realf Zhivanaj, Lukman Husein, Sherif Kallaku, Arbër Bytyqi;

EGNATIA

Afrime: Rafael Duamena, Redi Kasa, Eduards Emsis, Gytis Paulauskas;

Largime: Klaudivan Dos Santos Bezerra (Bambam), Erald Hyseni, Ilir Camaj, Dzon Delarxh, Skerdilajd Levendi;

VLLAZNIA

Afrime: Bekim Balaj;

Largime: S’ka;

ERZENI

Afrime: Dejvid Kapllani, Elvis Kovaçi, Shefki Aliti, Lukman Husein, Vitor Leao?;

Largime: Progon Maloku, Thierno Thiub;

LAÇI

Afrime: Saliu Guindo;

Largime: Xhorxhe Ivkoviç;

KASTRIOTI

Afrime: S’ka;

Largime: Gabriel Morbek;

BYLISI

Afrime: Vangjel Zguro;

Largime: Riste Karakamishev;

KUKËSI

Afrime: Betim Halimi, Franko Lamçe, Armend Kabashi;

Largime: Tarik Isiç, Ante Zivkoviç, Agnaldo Moraesh, Tiago Ferreira, Lejton Ndukvu, Jorgo Meksi, Eduin Giasi, Kristi Kote;

TEUTA

Afrime: Sherif Kallaku;

Largime: Dejvid Kapllani, Rubin Hebaj, Patrik Treni;
Skip to toolbar