Moda në zi, vdes stilisti italian Roberto Cavalli

BOTA


Është ndarë nga jeta stilisti i njohur italian, Roberto Cavalli.

Stilisti i njohur në mbarë botën, ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare.


Prej kohësh ai ishte i sëmurë dhe gjendja e tij shëndetësore ishte përkeqësuar ndjeshëm.
Skip to toolbar