Moti i keq në Lezhë, dhjetëra banesa të përmbytura, prezencë uji në tokat bujqësore të Zadrimës dhe në Torovicë

AKTUALITET


Teksa shumë banesa dhe tokat bujqësore u përmbytën dje si pasojë e reshjeve me intensitet të lartë, situata problematike vijon në disa zona në qarkun e Lezhës.

Kështu, raportohet se vijon të ketë prezencë uji në dhjetëra banesa dhe tokat bujqësore në fushat e Zadrimës dhe Torovicë.


Po ashtu bëhet e ditur se uji në lumin Drin ka rënë me rreth 1 metër, krahasuar me ditën e djeshme.
Skip to toolbar